Wellozone Şampuan COLLAGEN

Bitkisel Bakım Kompleksi

Ürün Kodu :0004 

Kollajenli Wellozone Şampuan Prof. Dr. Nurettin LÜLECİ tarafından geliştirilmiş Sağlık Bakanlığı onaylı, ozon yağının, Kollajen ağırlıklı, bitkisel aktiflerin, aminoasitlerin ve B vitaminlerini doğal kombinasyonu olan bir şampuandır. Vegan özellikleri bünyesinde barındıran bir şampuandır. COLLAGEN Kollajen; cildin yaşlanmasını durduran, kırışıklıkları gideren, saç ve tırnakları güçlendiren doğal bir amino asittir. Kollajen insan vücudunda cilt, saç, tırnak ve eklem kıkırdak dokusu proteinlerinin % 80′ ini oluşturan ve yüksek miktarda amino asit içeren bir protein maddesidir. Saçları dökülmeye başlayanlarda öncelikle kollajen eksikliği düşünülmelidir. Kollajen proteini tırnaklarınızın, saçlarınızın ve dişlerinizin yapı taşıdır. Beslenmeye kollajen eklenmesi, tırnaklarınızı güçlü ve saç köklerinizin kuvvetlenmesini sağlar. Saçlı derinin beslenmesini, sağlamlaşmasını, endirek olarak da saçların daha iyi beslenmesini güçlenmesini ve daha parlak görünmesini temin eder. Yeni damar oluşumunu tetikler. Kollajen saç yapısı için gerekli olan keratinin yapımına katkı sağlar. Kollajen, gebelik sırasında rahimdeki plasentada saç tellerinin ve dokuların oluşumunda önemli rol oynar. Sağlıklı ve güzel saçlar için Kollajen katkısı olmazsa olmazlardandır. Kollajen saçın ana maddesidir. Saçlarda nem dengesi kuran bu protein eksik olursa saçlar mat, kabarık ve elektiriklenmeler görülür. Özellikle KURU ve YIPRANMIŞ SAÇLAR için tercih edilmelidir. Yaşın ilerlemesiyle kollajende azalma olur. Bu da saç dökülmesine, cansızlaşmasına ve beyazlaşmasına neden olur.

159 TL 109TL
Benzer Ürünler
 
ORJİNAL ÜRÜN

Resmi web mağazası güvencesiyle.

ÜRÜN AÇIKLAMASI

Kollajenli Wellozone Şampuan Prof. Dr. Nurettin LÜLECİ tarafından geliştirilmiş Sağlık Bakanlığı onaylı, ozon yağının, Kollajen ağırlıklı, bitkisel aktiflerin, aminoasitlerin ve B vitaminlerini doğal kombinasyonu olan bir şampuandır. Vegan özellikleri bünyesinde barındıran bir şampuandır.

COLLAGEN

Kollajen; cildin yaşlanmasını durduran, kırışıklıkları gideren, saç ve tırnakları güçlendiren doğal bir amino asittir. Kollajen insan vücudunda cilt, saç, tırnak ve eklem kıkırdak dokusu proteinlerinin % 80′ ini oluşturan ve yüksek miktarda amino asit içeren bir protein maddesidir.

Saçları dökülmeye başlayanlarda öncelikle kollajen eksikliği düşünülmelidir. Kollajen proteini tırnaklarınızın, saçlarınızın ve dişlerinizin yapı taşıdır. Beslenmeye kollajen eklenmesi, tırnaklarınızı güçlü ve saç köklerinizin kuvvetlenmesini sağlar. Saçlı derinin beslenmesini, sağlamlaşmasını, endirek olarak da saçların daha iyi beslenmesini güçlenmesini ve daha parlak görünmesini temin eder. Yeni damar oluşumunu tetikler. Kollajen saç yapısı için gerekli olan keratinin yapımına katkı sağlar.

Kollajen, gebelik sırasında rahimdeki plasentada saç tellerinin ve dokuların oluşumunda önemli rol oynar.

Sağlıklı ve güzel saçlar için Kollajen katkısı olmazsa olmazlardandır. Kollajen saçın ana maddesidir.  Saçlarda nem dengesi kuran bu protein eksik olursa saçlar mat, kabarık ve elektiriklenmeler görülür. Özellikle KURU ve YIPRANMIŞ SAÇLAR için tercih edilmelidir. Yaşın ilerlemesiyle kollajende azalma olur. Bu da saç dökülmesine, cansızlaşmasına ve beyazlaşmasına neden olur.

Ozon Yağı

Ozon yağı, soğuk sıkım saf zeytinyağına uzun süre ozon (aktif oksijen) emdirilerek elde edilir. Bu Ozon yağının bitkisel aktiflerle kombinasyonu sinerjik etkili bir formülasyon oluşturur. İçerdiği bitkisel aktifler, dermatolojik ve kozmetik alanda yaygın olarak kullanılmaktadır. Süper oksijen taşıyan ozon yağının bu formülasyonu saça uygulandığında, kılcal damarlarda kan akımı artmakta ve hücre oksijenizasyonu maksimize olmaktadır. Bu mekanizma ile saç yapımından, üretiminden sorumlu follikül hücreleri uyarılmakta kademeli bir onarım süreci tetiklenerek folliküllerden saç üretimi oluşmaya başlamaktadır. Saç ve saçlı deride neden ne olursa olsun eğer hücrelere yeterli oksijen girmiyorsa diğer tüm katkılar, tedaviler boşa gitmeye mahkümdür. Aktif oksijen içeren ozon yağı, saç ve saçlı deride oluşan iyileşmelerin ortak bileşenidir. Keratin, folik asit, biyotin gibi yeniden yapılandırıcı temel maddeler, ozonun varlığında etkilerini katlayarak gösterirler. Prof. Dr. Nurettin Lüleci tarafından geliştirilen bu ürünüde doğal, etkin sertifikalı bitkisel aktifler kullanılmıştır.

İçeriğinde bulunan Maddeler

WELLOZONE COLLAGENLI ŞAMPUAN ; 6 farklı etkisi ve patentli formülü ile saç sağlığının korunmasına ve saç sorunlarının çözümüne yönelik hazırlanmış bir bakım ürünüdür. Saç için gerekli yağ ve nem dengesini sağlar. Saçları besleyerek güçlendiren aktif bileşenler sayesinde dökülmenin önlenmesine ve saç uzama hızının artmasına yardımcı olur. Kepeğin ve saç derisindeki kaşıntının giderilmesinde etkilidir. Yıpranmış saçları onarır, sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüm kazandırır.

SAÇ UZAMA HIZINDA ARTIŞ

İçerdiği bitki özleri, vitamin ve mineraller ile birlikte saçları kökten uca besleyerek, daha hızlı ve sağlıklı saç uzamasına yardımcı olur. Dökülme Karşıtı Aktif Etki 

DÖKÜLME KARŞITI AKTİF ETKİ

Saçları ve saç köklerini güçlendiren onarıcı aktif bileşenler sayesinde düzenli kullanımda dökülmenin önlenmesine yardımcı olur. Doğal ve Profesyonel Bakım        

DOĞAL VE PROFESYONEL BAKIM

Wellozone Kollajenli Şampuan; kimyasal hiçbir madde içermez. Tümüyle doğal ve benzersiz formülü, profesyonel bir saç bakımı yaparak sağlıklı saçlara kavuşmanızı sağlar. Yıpranmalara Karşı Tam Koruma        

YIPRANMALARA KARŞI TAM KORUMA

Boya, röfle gibi uygulamalara ve yanlış ürün kullanımı sonucu meydana gelen yıpranmalara karşı saçlarınızı onararak, güçlü bir koruma kalkanı oluşturur. Kepek ve Saç Derisi Sorunlarında Etkin         

KEPEK VE SAÇ DERİSİ SORUNLARINDA ETKİN

Saçın yağ ve nem dengesini düzenleyerek, gözle görülen kepeğin ve diğer saç derisi sorunlarının giderilmesinde olumlu etki gösterir. Kolay Şekil Alan, Hacimli, Parlak Saçlar    

KOLAY ŞEKİL ALAN, HACİMLİ, PARLAK SAÇLAR

Saçlarınızı elektriklenme, mat ve cansız görünüm, zor şekil alma gibi olumsuz özelliklerden kurtararak hacim ve parlaklık kazandırır.

HIZLI UZAYAN SAĞLIKLI SAÇLARIN TÜM İHTİYACI

Wellozone Kollajenli Şampuanın içerisinde, toz zerresi kadar bile kimyasal bulunmaz. Bunun yerine onlarca farklı çeşit bitkisel bileşen yer alır. Bu tabloda, Wellozone Kollajenli Şampuan sadece bazı bitki özleri ve bitkisel yağlar gösterilmektedir. Ek olarak Wellozone Kollajenli Şampuan, saç için gerekli bir çok doğal vitamin ve mineral içermektedir.

Organik Zeytinyağı: Eski çağlardan beri Akdeniz kadınlarının güzellik formülü, diğer adıyla gençlik iksiri. A ve E vitaminleri ve antioksidanlar içerir.  

Isırgan Otu: Saç köklerinin beslenmesine ve güçlenmesine yardımcı olur. Saç derisindeki kurumaya, tahrişe ve kepeğe karşı faydalıdır.   

Sinameki: Batı Hint adaları ve Güney Amerika gibi sıcak iklimlerin saç uzama hızını artırdığı bilinen bitkisi.

Hint Yağı: Uzakdoğu'nun mucizevi dokunuşu yıpranmış saçları onarır. Köklere nüfuz ederek saç etrafında bir koruma kalkanı oluşturur.          

Çörekotu Yağı: Etkileri ile bilim dünyasını hayrete düşüren saç dostu doğa mucizesi. Dökülmeye ve tüm saç problemlerine karşı etkilidir.  

Kekik: Saça faydaları asırlardır bilinen bir akdeniz mucizesi. Saç köklerini uyarır, dökülmeyi yavaşlatır.  

Biberiye: Saç derisi metabolizmasını dengeler ve kan dolaşımını artırır. Bu sayede saç köklerini güçlendirir.           

Papatya: Saçları canlandıran Papatya, antibakteriyel, anti-alerjik ve yara iyileştirici özellikleriyle bilinir.   

Badem Yağı: E Vitamini ve proteinden zengin badem yağı, kuru saçlar için ideal oranda besleyici, koruyucu ve nemlendiricidir.          

Susam Yağı: İçerdiği kalsiyum ve E Vitamini ile saçları besler ve güçlendirir. Dolgunluk kazandırır, saç kırılmalarını önler.        

Jojoba Yağı: Saç derisi yağına yapısal olarak en yakın yağ olarak bilinir. Kırılmaları önler, canlı, yumuşak ve parlak bir görünüm kazanır.         

Fındık Yağı: İçerdiğindeki elementler ile tabiatın saçlarınıza uzattığı yardım eli. Oleik asitten zengin fındık yağı saç derisini temizler ve hızlı uzamayı destekler.    

Dul avrat otu: Hızlı saç uzamasını, dökülmenin ve kepeğin önlenmesini sağlar. Saç derisini cilt hastalıklarına karşı korur ve güçlendirir. 

Buğday Yağı: E vitamininden zengin buğday yağı, saç derisi üzerinde canlandırıcı ve nemlendirici etkiye sahiptir.. Yıpranmış saçları besler ve korur.              

E Vitamini: Saçın nem dengesini düzenler, canlılık kazandırır. Dökülme, saç tellerinin kuruması ve saç altı derisi problemlerine karşı etkilidir.           

B VİTAMİNİ : B vitamini, saç ve cildin altın koruyucusu olarak adlandırılır. Enerji üretimine yardımcı olarak hücre yaşlanmasını geciktirir.          

B1 (Thiamine): Kan dolaşımını artırır, saç köklerinin beslenmesini sağlar. Saç büyümesini hızlandırır, hacim kazandırır. 

B2 (Riboflavin): Saç köklerini uyarır ve derinin oksijen alımını kolaylaştırır. Kepek oluşumunu engeller. 

B6 (Pyridoxine): Eksikliği halinde saç telleri zayıflar ve kopar. Saç foliküllerinin sağlıklı bir şekilde gelişmesi için gereklidir.             

B12 (Cyanocobalamine): Kadın tipi dökülmenin önlenmesinde etkilidir. Eksikliğinde dökülme ve gri saç rengi (depigmentasyon) görülür.

SAÇ ÇIKARILMASINA KATKIDA BULUNAN AKTİFLER:

Saç Bakım Yağı Aktifleri

Saç Köklerini Güçlendirici ve Saç dökülme Önleyici Aktifler

Cococin CG, Sophora Root Powder, Sericin

Argan Yağı, Niacinamide, Floraester K 20 W, Hemisqualane, Venocin, Corum 5117, Caffeine

 Dökülme önleme ve saç köklerini güçlendirme için Venocin ( At kestanesi ) ve Caffeine kan dolaşımını arttırarak köklerin daha iyi beslenmesini sağlayacaktır. Böylelikle ölmek üzere olan saç hücreleri canlanacak ve dökülme önlenecektir. Niacinamide ise hem cilt için hem de saç kökleri için oldukça önemli bir vitamindir. Cococin CG Nourishment Factor : Nourishment Factor olarak patentlendirilen saçın güçlenmesi ve yenilenmesi için gerekli olan bütün besinleri sağlayan Hindistan cevizinden elde edilen bir aktifimizdir. Sericin : İpek proteini olarak bilinen Sericine ham maddemiz çok yüksek kondisyoner etkiye sahip olup saça ipeksi hissiyat verir. Saçı içeriğindeki peptit yapısından dolayı besler. Floraesters K-20W® Jojoba bileşeninin film oluşturma özellikleri; durulanabilir ürünlerde, saç tellerinde kondisyoner etki sunması ve bu etkinin uzun süreli olması ve diğer aktiflerin saça tutunmasını kolaylaştırması yönünden avantaj sağlamaktadır. jojoba ( Şampuanlarda )Islak saçı tarama kolaylığı sağlamaktadır. Saç boyama işlemini hızlandırma, boya süresini kısaltma, Saç boyasının saça tutunma performansını arttırma, Saç boyasının renk yoğunluğunu arttırma, Renk kaybını indirgeme özellikleri vardır. Corum 5117: Kondisyoner ajan: Tüm şeffaf ve opak şampuanlarda, 2 in 1 şampuanlarda, kondisyonerlerde, cilt ürünlerinde, peeling ürünlerde ve vücut temizleme ürünlerinde kullanımı bulunmaktadır, özellikle saç gruplarında anında etki istenilen ürünlerde kullanımı oldukça başarılı sonuçlar vermiştir. Saç uçları kırıklarını onarma, Saç kütiküllerini bir film ile kaplayarak daha düzgün bir görünüm sağlama, Islak kuru kolay tarama, Boya süresini kısaltma ve  Elektriklenmeyi önleme özellikleri bulunmaktadır.

Neossaance Hemisqualane : Ürün şeker kamışından elde edilmiş olup ECO sertifikası mevcuttur. Kuru yağ özellikte bir ürün olduğu için hem saç serumlarınızda hem yağlarınızda hem de şampuanlarınızda doğal bir alternatif olarak düşünebilirsiniz. Ürünün klinik çalışmalarının olması ekstra avantaj sağlamaktadır. Tarama kolaylığı ve nemlendirme, saçın nem tutma kapasitesini arttırma, boya koruma gibi özelliklerine vurgu yaptığımız ürünümüzdür. Yapılan klinik çalışmalarda ; Isıl işlemlerde saçtaki alpha-keratin’ i tek kullanımda %8 koruma.Boya koruyucu; Saçta bukle engelleyici; Esneme sağlayıcı, Kolay tarama, Parlaklık verici, kopma engelleyici, Yıpranma önleyici etkilere sahiptir.

Sophora Root Powder : Klinik çalışmalarca etkinliği kanıtlanmış , saçların hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayan , ölmek üzere olan saç hücrelerine canlılık kazandırarak yeni saçların çıkmasını sağlayan bitkisel bir aktiftir. Saç çıkartma, saç dökülmelerini önleme özelliğindedir. Saçta klinik çalışmaları var olan bu ürünün dökümanlarını isteyen kullanıcılara gönderebiliriz.

 

NOT: Wellozone Kollajenli şampuan Sağlık Bakanlığı onaylı bir üründür. GMP standartlarında üretilip, kullanıma sunulmuş ve barkodu olan bir üründür. Bu ürünün konsantrasyonu diğer ozon yağlarından farklı olup Prof. Dr. Nurettin LÜLECİ tarafından belirlenmiştir. Bilindiği gibi Prof. Dr. Nurettin LÜLECİ Türkiyedeki medikal ozon terapi derneğinin kurucusudur. Ayrıca Dünya uluslararası medikal ozon terapi federasyonunun (IMEOF) kurucuları ve başkan yardımcılıkları görevinde bulunmuş diğer yandan Asya-Avrupa ozon terapistler birliğinin başkan yardımcılıklarında aktif olarak görev almıştır. Sağlık Bakanlığı GETAT bilim kurulunun aktif üyesi olup, Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan “ozon tedavisi” yönetmeliğini hazırlayan hocalardan biridir. Prof. Dr. Nurettin LÜLECİ akademik anlamda ozon tedavilerinin duyenidir.

Bu sitede, alışverişlerinize ait ödemenizi "kapıda ödeme" yöntemi ile ürün tesliminde yapabileceğiniz gibi, dilerseniz SSL güvencesi altında kredi kartı ile ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Bilgileriniz 3. kişi ve kurumlarla kesinlikle paylaşılmamaktadır. Tüm işlemler 256 bit şifrelenerek ve doğrudan bankanız aracılığıyla gerçekleşmektedir. Ürünlerin teslim süreleri bulunduğunuz bölgeye bağlı olarak 1-2 iş günüdür.